poniedziałek, 26 maja 2014

Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje

Śmierć Generała Wojciecha Jaruzelskiego

Śmierć Generała pokazał nam kilka ważnych i niebezpiecznych spraw. Słuchając różnych mediów, czytając setki komentarzy w internecie należy stwierdzić, że społeczeństwo polskie jest bardzo podzielone i nie do końca świadoma prawdy.

Należy podkreślić, że największymi przeciwnikam Generała Wojciecha Jaruzelskiegoi są ludzie młodzi, oni to nie przebierając w słowach (prawie zawsze wulgarnych, poniżających wszystkich myślących inaczej) mieszają z błotem samego Generała jak i wszystkich, którzy pochlebnie wypowiadają się o Generale Jaruzelskim. Młodzi ludzie - przeciwnicy Generała pokazują poziom rynsztokowy, kibolski. Zajrzałem na strony tych ludzi, z przerażeniem ujrzałem zdjęcia ludzi młodych, wystrzyżonych w charakterystyczny sposób, wychwalających ruchy narodowościowe, przedstawiających się jako kibole itd.

Można by powiedzieć, że jest to sukces IPN-u i wielu prawicowych działaczy, którzy od początku swojego powstania promuje swoją wizję historii, zakłamaną, przekłamaną i zaprzeczającą wielu faktom. IPN prowadzi swoją działalność od przedszkola, przedstawia PRL jako państwo zbrodnicze, według IPN-u wszyscy przedstawiciele tamtego okresu są zbrodniarzami i wrogami Polski.

IPN unika tematów i faktów takich jak potraktowanie Polski przez niby sojuszników z zachodu w roku 1939, nie mówią o tym, że Polska w Jałcie przez zachód została oddana Stalinowi, nie pytali oni Polaków czy chcą należeć tu czy tam.

IPN nie podaje w swoich informacjach, że to za PRL-u odbudowano Polskę ze zniszczeń wojennych, że zlikwidowano analfabetyzm, zbudowano fabryki, szkoły, drogi i wiele innych rzeczy.

Pracownicy IPN-u zapomnieli powiedzieć, że to ich rodzice walczyli z Niemcami podczas drugiej wojny, odbudowali ten Kraj, sami też zapomnieli, że oni sami w PRL-u otrzymali za darmo wykształcenie, tytuły, dyplomy, mieszkania, opiekę itd.

A dlaczego nikt nie mówi i nie podkreśla, że PRL pozostawił po sobie i przekazał następcom ogromny majątek Narodowy, który przez te lata "wolności" został rozkradziony i rozprzedany za grosze kapitałowi zagranicznemu i cwaniakom z kraju, pieniądze zaś gdzieś się rozeszły.
IPN swoją działalnością wychował nowe pokolenie wrogów wszystkiego, co było przed rokiem 1989.

Śmierć Generała Wojciecha Jaruzelskiego pokazała, jak został podzielony nasz Naród. A warto pamiętać, że gdyby nie stan wojenny, to w Polsce doszłoby do wojny Polsko Polskiej, krwawej wojny. Decyzja Generała Jaruzelskiego zapobiegła tragedii, jas sam powtarzał, musiał wybrać mniejsze zło.


Smutnym jest fakt, że tak bardzo przekłamano historię lat 1945 - 1989.


14 komentarzy:

 1. Drogi Kolego, to byłaby wojna, niestety polsko-radziecka o nieprzewidywalnych konsekwencjach. Zachód jak to zwykle bywa zostawiłby nas i siedział cicho.
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. No tak, proszę ja Ciebie masz 100 % racji .
  Ale jednak „z drugiej strony” musisz przyznać iż Generał popsuł nasze wiekowe i tradycyjne.
  „Bo wolność krzyżami się mierzy”
  Przecież moglibyśmy mieć nowe zastępy sierot czy wdów /w którym w czarnym tak do twarzy/ trochę inwalidów i kalek i „zesłańców” i teraz ogłaszać „narodowe zbiorki” na sieroty wdowy i kaleki”
  I znów moglibyśmy wrócić do „cały naród odbudowuje Polskę ze zniszczeń” vide Budapeszt.
  Byc może teraz, czcić marszami i przemówieniami kolejne rocznice czy miesięcznice
  A jak pięknie różnilibyśmy się gdzie i jakie i komu stawiać pomniki i czy stawiać.
  Ile materiałów do opublikowania miałby następca IPN i jakie „świeże”
  A politycy którym to „zdrowie nie pozwalało walczyć i umierać za ojczyznę” ile to przemówień „przy składaniu wieńców” by wygłosili, a ile z nich zostało by wybuczane
  Ile tez straciliśmy.
  Przecież taki działacz „Solidarności” Stanisław Wądołowski, wtedy wołał : „Jak walniemy pięścią w stół, to kremlowskie kuranty zagrają Mazurka Dąbrowskiego!”
  No i nie usłyszeliśmy…przez Generała.
  Tyle „zabaw ludu polskiego” popsuto I to kto? „Szlachcic z domu i żołnierz”

  OdpowiedzUsuń
 3. i tak to włąśnie należąło skomentować

  OdpowiedzUsuń
 4. Zmarł człowiek który wpisał się w historię. Miał odwagę cywilną do końca życia pozostać Dowódcą i pozostać w kraju, dla którego pracował, pomimo szykan i chuligańskich wybryków, na każdym stanowisku zachowując umiar i godność . Był dobrym Prezydentem Polski, był człowiekiem godnym szacunku. W 1981 roku Rosja bez wahania skorzystałaby z okazji do wkroczenia do Polski. Myślę, że historia odpowiedziała na pytanie-czy stan wojenny uratował Polskę patrząc na sytuację w Ukrainie. Nigdy nie zniżył się do poziomu walki politycznej znanej nam dziś z codziennych gazet i telewizji. Wielki człowiek. Mimo wielu złych opinii o nim od wielu ludzi, którym słoma z butów wystaje Był WIELKI, skromny i o wielkiej kulturze. Niech spoczywa w pokoju.

  OdpowiedzUsuń
 5. Taka już natura Polaka; Od uwielbienia do wzgardy.
  A natura Polaka-katolika?-Od wzgardy do podłości.
  Więc ciszej nad osieroconymi. Bóg ich opuścił.

  Artur Pocieszko.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uważam, że Bóg i historia generała osądzi. Natomiast na pewno zasługą gen. Jaruzelskiego jest fakt, że wprowadził Stan Wojenny i uratował nasz kraj przed masakrą. Cieszy mnie też fakt, że generał Wojciech Jaruzelski wrócił na łono Kościoła katolickiego. Przyjął Sakramenty. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...

  OdpowiedzUsuń

 7. http://okres-prl.blog.onet.pl/2014/05/29/jak-zyc-zeby-nie-zwariowac-tej-iii-kapitalistycznej-polsce-jak-wykonczono-lewice-ludzie-wolnosci/
  gazda110

  OdpowiedzUsuń
 8. http://okres-prl.blog.onet.pl/2011/09/04/sielanka-zycia-politycznego-ii-rp-jej-poklosie/

  OdpowiedzUsuń
 9. http://okres-prl.blog.onet.pl/2014/01/20/niechlubny-temat-w-ii-rp-omijane-sa-jak-diabel-swieconej/

  OdpowiedzUsuń
 10. http://okres-prl.blog.onet.pl/2013/05/20/polska-iii-rp-idealnie-przedstawiona-jest-w-serialu-ranczo/

  OdpowiedzUsuń
 11. http://okres-prl.blog.onet.pl/2013/12/17/zniszczenia-zdewastowania-lub-inne-przeznaczenia-budynkow-tak-ma-wygladac-reorganizacja-armiiiiiiiiiii/

  OdpowiedzUsuń
 12. http://okres-prl.blog.onet.pl/2012/12/24/bezmyslny-upor-pyszalkowatosc-zarozumialosc-grubianstwo-brak-ksiegowego/

  OdpowiedzUsuń

 13. Łukasz Kamiński ma dopiero 39 lat. Jako student, a później młody naukowiec nie sługiwał sie wojskowo, nawet na wyjazd jedną z pokojowych misji załapać się nie mógłby jakieś szlify zdobyć w bojach oraz dosłużyć się medali za dzielność i odwagę? A mimo to już przed dwoma laty przyozdobiono mu cywilną klapę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Musiał się, więc zasłużyć nowej władzy na innej niwie. Zaiste, zasłużył się!
  Dr Kamiński świadomie zmanipulował fragmenty protokołów, by potwierdzić IPN-owską tezę, że gen. Jaruzelski domagał się radzieckiej interwencji.(…)
  Dokonując niebywałej mani¬pulacji wybranymi z protokołu fragmentami wypowiedzi ra¬dzieckich prominentów, Kamiń¬ski „ustalił", że zarzut, iż gen. Jaruzelski domagał się radzieckiej interwencji zbrojnej, jest praw¬dziwy.(…)
  A oto odpowiednio spreparo¬wany cytat z wystąpienia prze-wodniczącego Komisji Biura Poli¬tycznego KC KPZR do spraw Pol¬ski Michaiła Susłowa: „Niechaj sami towarzysze polscy określą, jakie działania mają podjąć. Nie powinniśmy ich popychać do ja¬kichś bardziej zdecydowanych działań (...). Myślę, że mamy tu wszyscy zgodny pogląd, że nie może być mowy o żadnym wpro¬wadzeniu wojsk".(…)
  Oto tekst opuszczony. Jedno¬cześnie Polacy otwarcie oświad¬czają, że są przeciwni wprowadze¬niu wojsk Jeżeli wojska zostaną wprowadzone, to będzie oznacza¬ło katastrofę.


  http://ipn.gov.pl/wydzial-prasowy/komunikaty/oswiadczenie-prezesa-instytutu-pamieci-narodowej-w-sprawie-pogrzebu-wojciecha-jaruzelskiego
  Ten INSTYTUT to POLITYCZNA SKRAJNIE PRAWICOWA ORGANIZACJA KŁAMSTWA SIANIA NIENAWISCI ZA Nasza KASĘ> do likwidacji .
  gazda110

  OdpowiedzUsuń
 14. http://okres-prl.blog.onet.pl/2014/06/01/plan-carycy-katarzyny-realizowany-obecnie-przez-zachod-czytaj-ameryke/
  gazda110

  OdpowiedzUsuń

Bardzo proszę wszystkich Anonimów aby jednak się podpisywali. Będzie to miłe.